آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

بیشتر گزش‌ها از حیوانات دارای صاحب صورت گرفته است
حیوانات خانگی
ایسنا/همدان مدیرکل دامپزشکی استان همدان اعلام کرد: گزارش ها حاکی از آن است که بیشتر گزش ها از حیوانات دارای صاحب صورت گرفته است و حیوانات بدون صاحب خطر خاصی نداشته اند.

محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وجود بیماری مشترک بین انسان و دام، به صاحبان حیوانات خانگی توصیه کرد که با وجود ۸۳۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و حیوانات مراقب نزدیکی و گزش های حیوانات خانگی باشند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۸۳۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد و توصیه می شود حیواناتی که در منزل نگهداری می شوند از حیطه زندگی دور شده و مانع از تماس مستقیم این حیوانات با افراد شوند.

رسولی بیان کرد: بعضی افراد ندانسته از حیوانی نگهداری می کنند با علم بر اینکه سلامت است، غافل از اینکه برخی از انگل ها و ویروس ها در بدن حیوان عادی بوده اما در بدن انسان تبدیل به بیماری می شود به طوریکه بیش از نیمی از بیماری ها بین انسان و حیوان مشترک است و با واکسیناسیون به موقع حیوانات باید مانع از بروز هر گونه بیماری شد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین بیماری شایع در این روزها بیماری هاری است به طوریکه هر شخصی که سگ در منزل دارد، باید زیرنظر دامپزشک باشد تا از خدمات پیشگیری و بهداشت های انسانی و حیوانی بهره مند شود.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه برای نوازش حیوانات خانگی باید از دستکش استفاده شود، گفت: از تماس کودکان با حیوانات باید ممانعت به عمل آید و استفاده از قرص انگل در حیوانات برای جلوگیری از رشد انگل های خارجی و کنه استفاده شود.

وی از فعالیت پنج کلینیک دامپزشکی در همدان خبر داد و یادآور شد: صدور پروانه برای کلینیک های خصوصی از سوی این اداره کل انجام می گیرد و بازدیدهای مکرر از این مراکز انجام می شود.

رسولی با تأکید بر ارتباط مردم با اداره کل دامپزشکی در صورت مشاهده موارد مشکوک اعلام کرد: صاحبان حیوانات خانگی می توانند با ارتباط با شماره ۱۵۱۲ هر گونه گزارش در زمینه بیماری را اعلام کرده و از خدمات اکیپ های سیار بهره مند شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان گفت: گزارش های اخیر حاکی از آن است که بیشتر گزش ها از حیوانات دارای صاحب صورت گرفته و حیوانات بدون صاحب خطر خاصی نداشته اند که در صورت هر گونه گزش باید به دامپزشک مربوطه گزارش شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

مشاوره بیماری سگ گربه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی