آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

قطع شدن صدای گربه

پنجشنبه, ۷ فروردين ۱۳۹۹، ۰۴:۱۱ ب.ظ

قطع شدن صدای گربه

گربه‌ها چه بزرگ باشند و چه کوچک، از طریق ایجاد صدا ارتباط برقرار می‌کنند و هیچ‌یک از این صداها به‌اندازۀ همان میومیوهای همیشگی گربه اهمیت ندارد. میومیو روشی است که بچه‌گربه‌ای با مادرش یا گربه‌ای با صاحبش صحبت می‌کند و از طریق آن، نیاز خود به غذا را ابراز می‌کند.

مشاوره و آموزش و درمان بیماری های حیوانات

پس اگر صدا در برقراری ارتباط تا این اندازه مهم است، چرا گاهی گربه‌ها بدون صدا میومیو می‌کنند؟ آیا میومیوی بی‌صدا معنای خاصی دارد؟
میومیوی گربه
میومیوهای گربه پنج نوع دارد و لحن و زیرو‌بمی آن، احساسات مختلف گربه و نیازهایش را نشان می‌دهد. بچه‌گربۀ شما دقیقاً می‌داند از کدام میومیو برای نوازش‌شدن و از کدام برای گرفتن گوشت از شما استفاده کند. گربه‌ها پس از هزاران سال زندگی با انسان‌ها می‌دانند چطور منظور خود را برای آنچه می‌خواهند، ابراز کنند.
به گفتۀ نیکولاس نیکاسترو (Nicholas Nicastro) که در مطالعۀ آواشناسی گربه‌ها در دانشگاه کورنل آمریکا شرکت داشت، گربه‌ها از زبان واقعی استفاده نمی‌کنند و نمی‌دانند میومیوهای آن‌ها چه معنایی می‌دهد. وی معتقد است کسانی که به‌خوبی با گربه‌ها آشنایی دارند، می‌توانند معنای صداهای مختلف گربه‌ها را درک کنند؛ چون سال‌هاست با آن‌ها آشنایی دارند و زبان میومیوهای آن‌ها را می‌شناسند. استفادۀ مکرر گربه از صدایی خاص برای برقراری ارتباط با صاحبش به‌خوبی نشان می‌دهد چطور گربه‌ها به خانگی‌شدن خو گرفته‌اند و انسان‌ها تا چه حد به گربه‌ها عادت کرده‌اند.
میومیوهای بی‌صدا
اما چرا گاهی گربه‌مان بی‌صدا میومیو می‌کند؟ پرسش بسیار جالبی است! پژوهشگران دربارۀ آواها و صداهای مختلف گربه‌ها و معنای آن‌ها اطلاعات زیادی دارند، اما هنوز اطلاعات کافی دربارۀ میومیوی بی‌صدا کشف نکرده‌اند. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که گربه دهانش را شبیه به میومیو‌کردن باز می‌کند، ولی هیچ صدایی ایجاد نمی‌کند. در این میومیوهای بی‌صدا چه اتفاقی می‌افتد؟
به گفتۀ سایت علمی Smart Living Network، میومیوهای بی‌صدا رفتاری رایج در میان گربه‌سانان است و اصلاً جای نگرانی نیست که گربه‌تان گاهی بی‌صدا این کار را انجام دهد. درواقع، بسیاری از گربه‌ها گاهی از این نوع میومیو به‌جای میومیوی پرسروصدا استفاده می‌کنند.

  • آرش کاسب

قطع شدن صدای گربه

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

مشاوره بیماری سگ گربه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی