آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

درک زبان بدن طوطی

شنبه, ۹ فروردين ۱۳۹۹، ۱۲:۳۷ ب.ظ

درک زبان بدن طوطی

برخی پرنده ها را موجوداتی دمدمی مزاج نامیده اند: یک دقیقه بازیگوش و دقیقه ای دیگر طلبکار و گوشه گیر. گاهی خیلی آشکار و گاهی زیرک و تودار،زبان بدن یک پرنده می تواند شما را از آنچه که پرنده نیاز دارد یا می خواهد آگاه کند.

مشاوره و آموزش و درمان بیماری های حیوانات

هرچند که طوطی ها و پرندگان دیگر از طریق انواع مختلف زبان بدن ارتباط برقرار می کنند. رفتارهای زیر در بسیاری از پرندگان مشاهده شده اند، در برخی بیشتر از دیگران و در برخی رفتارهایی خاص بر انواع رفتارهای دیگر برتری دارد. با تماشای چشمان پرنده ی خود، صدای آن ها، بال ها، دم، منقار و وضعیت آن ها گویای بسیاری موارد است.

چشم ها بر خلاف انسان ها، پرندگان می توانند عنبیه خود را کنترل کنند و مردمک چشم های خود را بزرگ کنند یا آن را به سرعت جمع کنند. این کار را « flashing» یا «pinning» می گویند و پرندگان این کارها را زمانی انجام می دهند که هیجان زده باشند، به شدت علاقه مند به چیزی باشند یا هنگامی که عصبانی، ترسیده یا پرخاش جو شده باشند. برای درک دقیق عاطفی پرنده باید «سیخ کردن چشم ها» را در همراهی با حالت بدنی پرنده در همان محیطی که در لحظه در آن قرار دارد تفسیر کرد.

صداهای پرنده در حیات وحش پرنده ها از صداهای گوناگونی برای هشدار خطر، جذب همنوعان خود، محافظت از قلمرو و حفظ تماس های اجتماعی استفاده می کنند. بیشتر پرنده ها به شدت از صداها استفاده می کنند و بسیاری اوقات امکان دارد که با صدای خود بخواهند با شما ارتباط برقرار کنند.

•آواز خواندن، صحبت کردن، سوت زدن: این صداها یا واکه ها اغلب نشانه های یک پرنده ی خوشحال، تندرست و خرسند هستند. برخی از پرنده ها عاشق این هستند که کسی به آواز خواندن، صحبت کردن و سوت زدن آن ها گوش دهد. پرندگان دیگری هم هستند که با حضور کسانی دیگر در اطرافشان سکوت را ترجیح می دهند.

•چهچه زدن: چهچه ها گاهی خیلی بلند و گاهی نرم و آرام هستند. چهچه ی نرم، می تواند نشانه ای باشد از خرسندی و خشنودی یا تمرین پرنده ای که در حال یادگیری صحبت کردن است. چهچه ی بلند نشانه ای از جلب توجه است و به شما حضور خودش را یادآور می شود. در حیات وحش، پرنده ها معمولا عصرها پیش از به خواب رفتن چهچه می زنند تا با دیگر اعضای جامعه ی خود ارتباط برقرار کنند.

•خرخر کردن: با خرخر کردن گربه ها یکسان نیست اما خرخر کردن پرنده بیشتر به یک غرغر آرام می ماند و می تواند نشانه ای از خشنودی یا ناراحتی باشد. هنگامی که پرنده ای خرخر میکند باید محیط پرنده و حالت های بدنی او را نیز مورد توجه قرار داد تا بتوان حرف های آن پرنده را درک کرد.

•صدای تیک تیک زبان: با تق تق زدن زبان به سقف منقار خود، پرنده خود را سرگرم می کند یا درخواست می کند که او را بردارید یا نوازش کنید.

•غرغر کردن: در پرنده های خانگی شنیده نشده و یکی از رفتارهای پرخاشگرانه است. اگر پرنده ی شما غرغر می کند محیط او را بررسی کنید و چیزهای ناراحت کننده را از اطراف او بردارید. پرنده های غرغر کننده را نباید لمس کرد چرا که از دستمالی شدن بدشان می آید

  • آرش کاسب

درک زبان بدن طوطی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

مشاوره بیماری سگ گربه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی