آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

 نگهداری معرفی گربه‌ سنگاپوری

 

گربه سنگاپوری گربه سینگاپورا

 

 


گربه سنگاپوری نژادی است که نسبتا به تازگی شناخته شده است. او هنوز کوچکترین نژاد گربه است که طرفداران خاص خود را در آمریکا دارد.


تاریخچه

این نژاد نام خود را از یک نام مالزیایی برای نامیدن سنگاپور گرفته است. در سال 1975 هنگامی که هال و تامی میداز، برای گردش به سنگاپور رفته بودند، گربه هایی کوچک اندام با رنگ غیر معمول بدنشان که در خیابان های شهر پرسه می زدند توجه آن ها را به خود جلب کرد. بنابراین آن ها تصمیم گرفتند تعدادی از این گربه ها را با خود به آمریکا برده و در آن جا برنامه ی پرورش و تکثیر این نژاد را با ویژگی های مورد نظر خودشان به اجرا درآورند.
در پایان سال 1980 نژاد سینگاپورا توسط اغلب انجمن ها به ثبت رسید وقتی که گربه ای با اندازه ی کوچک و تعداد طرفداران قابل توجه خود بود.
گربه ی سنگاپوری را هنوز می توانید در سطح خیابان ها و کوچه پس کوچه ها ی سنگاپور و حتی خانه های آن ها پیدا کنید. اگر چه رنگ آن ها کمی متفاوت بوده با رنگ قهوه ای تیره تر و زمینه ی عاجی رنگ که فقط در غرب به ثبت رسیده است.


خلق و خوی گربه ی سنگاپوری

 

 

 

گربه های سنگاپوری بسیار دوست داشتنی ، صمیمی و خونگرم هستند . آن ها عاشق زندگی با انسان ها می باشند. ولی در مقابل افراد غریبه بسیار خجالتی هستند.
آن ها عموما در حال صحبت کردن با شما بوده و دائما سر و صدا می کنند و صدای میو میو آن ها ممکن است برای بعضی افراد خوشایند نباشد. پس حتما قبل از خرید این نژاد و آوردن آن به خانه توجه داشته باشید که آن ها خیلی میو میو می کنند. آن ها نیاز به توجه دائم شما دارند. اگر نمی توانید برای آن ها وقت کافی صرف کنید و شرایط نگهداری از گربه ی دیگری را دارید می توانید از دو گربه سنگاپوری به طور همزمان نگهداری کنید.
آن ها دوست دارند که هر دری را باز کنند. بنابراین در خانه ی شما در کمد و کابینتی وجود نخواهد داشت که آن ها بازش نکرده باشند.
گربه های سالم این نژاد آرام و متین هستند . اما در عین حال بازی کردن را خیلی دوست دارند حتی اگر در سنین بالایی باشند.


مراقبت از گربه ی سنگاپوری

گربه ی سینگاپورا به نظافت و برس کشیدن کمی نیاز دارد. فقط کافی است که هفته ای یک بار موهای آن ها را با شانه ی مناسب برس بکشید تا پوشش مخمل مانند آن ها بدرخشد.
ناخن های آن ها را باید به طور مرتب کوتاه کنید و گوش هایشان را تنها زمانی که نیاز است با محلول های مخصوص گوش گربه تمیز کنید.

ویژگی های فیزیکی گربه سنگاپوری


بدن گربه سنگاپوری

گربه ی سنگاپوری ، گربه ای است با سایز متوسط تا کوچک که وزن گربه ماده آن به 2 کیلو گرم می رسد. به همین علت نیز است که در هنگام زایمان دچار مشکل می شوند.
پاهای ماهیچه ای کوچک با پنجه های تخم مرغی شکل . دم متوسط تا بلند که انتهای دم گرد می باشد.


سر گربه سنگاپوری

سر گربه کوتاه است و بر روی گردنی ماهیچه ای قرار گرفته است. خطوط سر گرد بوده و گوش ها به میزان قابل توجهی بزرگ می باشد. آن ها دقیقا بالای سر قرار گرفته و حالتی هوشیار به گربه می دهند. چشم ها بزرگ ، درخشان و به رنگ سبز بوده که خطوط بیرونی آن تیره تر است. بینی صاف و مشخص است.


رنگ گربه سنگاپوری

تنها رنگ به ثبت رسیده برای گربه سنگاپوری یک رنگ است که مو در انتها به رنگ قهوه ای بوده و در زمینه و ابتدا به رنگ عاجی است . به همین حالت حالتی همانند پارچه ی جیر و یا مخملی دارد. به جز داخل پاها بقیه قسمت ها به همین نحو است.

مشاوره تلفنی دامپزشکی

مشاوره بیماری سگ گربه

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی