آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

نگهداری معرفی بیماری سگ تریر

 

 

سگ تریر
سگ های تریر گروه و نوع خاصی از سگ ها هستن که شامل نژادهای مختلفی میشن. اونا اصالتا برای کندن و شکار طعمه‌هایی مثل روباه، موش کور، گورکن و موش صحرایی پرورش داده شدن. اسم‌شون از کلمه ی لاتینِ “ترا” به معنی “زمین” میاد. با این حال بعضیا به شوخی میگن که اسم این سگ از کلمه‌ی ترور میاد! نژاد سگ تریر یکی از باهوش ترین نژاد در بین سگ ها است و می توانید به راحتی این موجودات رو نگهداری و آموزش بدید

سگ تریر

انواع سگ تریر، در شکل ها و اندازه‌ های مختلفی دیده میشن اما ویژگی اخلاقی عصبانی و موذی بودن و ذات پر انرژی بینشون مشترکه! سگ‌های تریر برای کسایی که با حوصله و شوخ طبعن، سگ هایی باهوش و تربیت پذیرن.

سگ تریر

سگ تریر، گونه های مختلفی داره که اصولا کوچیک ، پرجنب و جوش و بی باکن. گونه های مختلف تریر رده وزن های مختلفی دارن ، از چند کیلوگرم تا بیش از 32 کیلوگرم و معمولا با توجه به اندازه یا  قابلیت شون دسته بندی می شن. بر این اساس پنج گروه دارن که هر گروه انواع مختلفی داره.

بیشتر گونه های تریر ، توی انگلستان و ایرلند پرورش داده شدن و برای گرفتن  موش ها، خرگوش ها و روباه ها هم روی زمین و هم زیرزمین استفاده می شدن. از اونایی هم که بزرگ تر بودن، برای شکار سمورها استفاده می شد. کلمه ی تریر از کلمه ی فرانسوی به معنی زمین گرفته شده . همچنین از کلمه ی فرانسوی که امروزه به معنی سوراخ کردن است گرفته شده . کری بلو تریر و آیردل تریر به خاطر از بین بردن موش های صحرایی و سمور دریایی در آب های عمیق ، معروفه. تا همین چند سال پیش ، از این گونه ای از این سگ مثل ویتن تریربه عنوان سگ گله استفاده میشد.

شرایط آب و هوایی مختلف، باعث شده که تریرها متناسب با هر جایی با توجه به نیاز کنترل جانوران یا شکار ، رشد کنن. تریر ها با سگ های شکاری، سگ های جنگنده و تریرهای دیگه جایگزین شدن. در اواسط قرن 19، با روی کار اومدن نمایش سگ ها، هدف پرورش گونه های مختلف تغییر کرد.  حس تفریح شکار با تریرها، با استفاده از اونها توی مسابقات رقابتی جایگزین شد. اولش، تریرها توی مسابقه هایی مثل خالی کردن یه ظرف موش رقابت می کردن و سگی که زودتر همه ی موش ها رو می کشت، می برد.

توی قرن نوزده ، برای شکار، سگ های بزرگ و توی سرسختی و شجاعت سگ های جنگنده جایگزین تریرها شدن. بعضی از این سگ ها که رقابت جنگیدن سگ ها حذف شدن، مثل بول تریر، توی جنگ های خونین سگ ها شرکت داده می شدن. انواع حیوونای خونگی مدرن، مثل سگ کوچیک بول تریر، در سازمان اف سی ای در زیرگروه تریر بزرگ ثبت شدن.

 

معرفی نژاد سگ Terrier

 

 

امروزه، خیلی از تریرها به عنوان همراه افراد و حیوون خونگی نگهداری میشن. این سگ ها اصولا نسبت به صاحبین شون وفادار و  مهربونن ، اما ممکنه همین ویژگی ها باعث بشه که به یه دست قوی نیاز داشته باشین.

ژنتیک
بر اساس تحقیقی که تو سال 2006 انجام شده، تحلیل ژنتیکی نشون داده که بیشتر تریرها مربوط به گونه های مدرن/شکاری هستند که اجدادشون یکیه و تو اروپا و تو قرن 19 پرورش داده شدن. یه سری از تریرها هم مربوط به

سگایی بزرگ با گوش و لبهای افتاده ست، هستن که لابرادور ریتریورها و سگای سر بزرگ دیگه هم توی این گروه هستن. تریر تبتی و پکینجیزهم توی گروه بندی قدیمی تر سگ های آسیایی و آفریقایی هستن.

انواع تریرها و گروه هاش
قرن 19 توی بریتانیا، فقط دو نوع تریر بود: مو کوتاه و مو بلند. امروزه، این سگ ها بر اساس اندازه و قابلیت شون شناخته می شن.  انواع شکاریشون، هنوز هم برای ردیابی ، تعقیب هدف و ردیابی مخصوصا زیرزمین و بعضی اوقات پیدا کردن شکار استفاده میشن. نمونه های امروزی از این قبیل مثل جک راسل تریر، رت تریر و پاتردل تریر هستن.  انواع کرن تریر ، اسکاتیش تریر و وست هایلند تریر سفید هم سگ های پا کوتاه هستن که برای کشتن حیوونای موزی استفاده میشدن.

اصلی ترین تریرهایی که برای شکار استفاده میشدن، گونه های فل تریر هستن که در شمال انگلستان پرورش داده شدن تا در کشتن روباه کمک کنن و گونه های  تریر شکاری که در جنوب انگلیتان پرورش داده شدن تا روباه ها رو  در طول سنت شکار روباه ردیابی و تعقیب کنن و بکشنشون.

معرفی نژاد سگ /Terrier/

انواع سگ هایی که از ترکیب بولداگ و تریر به وجود اومدن، در اواخر قرن 18، برای یافتن شکار و جنگیدن با سگ های دیگه استفاده میشدن و بعدها همین سگ ها به گونه های جداگانه ای اصلاح شدن، که  ویژگی های هر دو رو هم دربرداشتن. همه ی این سگ ها در باشگاه تریرها ثبت شدن به غیر از بوستون تریر. پرورش دهنده ها،  انواع بول تریرها رو به گونه ای پرورش دادن که مناسب خانواده و نمایش سگ ها باشه ، مثل بول تریر و استفور شایر تریر.

تریرهای عروسکی، از تریرهای بزرگ تر پرورش داده شدن و در گروه عروسکی یا همراه قرار  گرفتن و تریر عروسکی انگلیسی و یورکشایر تریر توی این گروهن . با این که کوچیکن، ویژگی های یه تریر اصیل رو دارن و سگی نیستن که آروم روی پاتون بشینن. انواع دیگه ای که از دو گونه ی بول و تریر به وجود اومدن، گل تریر آسیاییه که هنوز هم برای جنگ های سگ غیر قانونی استفاده میشن.

ویژگی ظاهری
تریرها از لحاظ ظاهری انواع مختلفی دارن، از اندازه ی خیلی کوچیک و رنگ روشن با پوشش نرم مثل تریر عروسکی انگلیسی( با رنگ مشکی و برنزی) که تقریبا 2.7 کیلوگرم وزن دارن تا اندازه ی خیلی بزرگ با پوشش زبر مثل آیردل تریر که حدود 32 کیلوگرم یا بیشتر وزن دارن. از سال 2004، باشگاه سگ های تریر، یه گونه ی جدید که از رت تریر گرفته شده و تریر بی موی آمریکایی نام داره، رو به رسمیت شناخته.

معرفی نژاد سگ /Terrier/

گروه های پرورشی
گروه های پرورشی، گروه بندی گونه های مشابه سگ توسط باشگاه سگ هست و این گروه ها گروه بندی علمی ندارن و هر باشگاه گروه بندی مخصوص خودی رو داره. اف سی ای، باشگاه سگ های بریتانیا، باشگاه سگ های کانادا، باشگاه سگ های آمریکا، شورای ملی خانه ی سگ استرالیا، باشگاه سگ های نیوزلند و باشگاه متحد سگ ها به همراه تعداد بیشماری از مراکز شکار و حیوونای خونگی، باهم در دسته بندی تریرها در گروه های مختلف، متفاوتن. باشگاه سگ آمریکا، اشناورز کوچیک رو جزو گروه تریرها قرار داده اما باشگاه سگ بریتانیا همه ی اشناورز رو تو گروه سگ های کاربردی قرار داده. بوستون تریر ها هم واقعا جزو تریرها هستن اما باشگاه سگ ها اونا رو تو گروه سگ های کاربدی قرار دادن و باشگاه سگ های کانادا هم اونا رو تو گروه سگ های غیر ورزشی قرار داده. باشگاه سگ های آمریکا  کانادا تریر عروسکی منچستری رو توی گروه سگ های عروسکی قرار دادن اما شورای ملی سگ های استرالیا ، اصلا این گونه رو ثبت نکرده. تریر تبتی و شیورنی تریر که یه تریر مشکی روسیه ایه، فقط اسم تریر رو دارن و اصلا متعلق به گروه تریرها نیستن. همچنین اف سی ای ، گروه تریرها رو به بخش های مختلفی تقسیم می کنه، مثل تریرهای بزرگ و متوسط ، تریرهای کوچیک، تریرهای بول و تریرهای عروسکی اما باشگاه های ملی دیگه ی سگ ها برای تریرها زیرمجموعه ای در نظر نمیگیرن، با این حال بعضی از تریرها رو جزو تریرهای عروسکی و بعضی از تریرها رو توی گروه های دیگه قرار میدن.

مشاوره تلفنی دامپزشکی

مشاوره بیماری سگ گربه

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی