آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

نگهداری معرفی بیماری سگ پاپیلون

 

 

سگ نژاد پاپیلون از نژاد توی اسپنیلها بوجود آمده است که غالبا در نقاشیها توسط استادان قدیمی مربوط به قرن ۱۶ به تصویر کشیده شده اند. او بسیار فعال است و رقیب فوق العاده ای در رقابتهای چابکی و اطاعتی است. شخصیت درخشانش او را به یک حیوان مورد علاقه برای تمام کسانی که او را می بینند می کند.

 
آمار حیاتی نژاد پاپیلون | Papillon
دسته بندی نژاد: سگهای همدم

قد : ۲۰ تا ۲۸ سانتی متر

وزن: ۲ تا ۴ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال

 
نکات برجسته نژاد پاپیلون | Papillon
یک رگه هایی از اضطراب، عصبانیت و ترس ممکن است در برخی از آنها دیده شود. این خصیصه مناسبی برای نژاد نیست. از توله سگهایی که این خصوصیات را دارند یا توله سگ هایی که والدینشان این خصوصیات را داشته اند اجتناب کنید.
پاپیلونها در محیطهایی که وقت کمی برای سگ وجود دارد عملکرد خوبی ندارند. کسانی آنها را انتخاب کنند که هرگز پاپیلون را از خود جدا نمی کنند.
توله سگها ضعیف هستند و ممکن است بوسیله بازیهای خشن و جست وخیز صدمه ببینند. آنها برای خانواده هایی که کودکان بسیار کوچک دارند مناسب نیستند.
پاپیلونها جز آن دسته از نژادهایی هستند که به داروهای بیهوشی حساسیت دارند. زمانی که برای هرگونه عمل جراحی برنامه ریزی می کنید این نکته را مد نظر داشته باشید.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا مغازه هایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد وسگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد پاپیلون | Papillon
وزن در نرها: (۲-۴) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲-۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۲۰-۲۸) سانتی متر، قد در ماده ها: (۲۰-۲۸) سانتی متر.

 
سگ نژاد پاپیلون سگ Papillon

 

 


پاپیلون سگ شاد، هوشیار و دوست داشتنی ای است. او نباید هرگز خجالتی یا تهاجمی باشد. با این که سگ کوچکی است اما سطح فعالیت متوسط روبه بالایی دارد. او بسیار باهوش و بسیار تربیت شدنی است.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد پاپیلون | Papillon
پاپیلون ها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه پاپیلون ها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

در رفتگی کشکک: این یک مشکل شایع در سگهای کوچک است. این بیماری زمانی رخ میدهد که کاسه زانو که شامل سه بخش استخوان ران، کشکک زانو و ساق پا است، بدرستی تنظیم نباشد. این موضوع باعث لنگیدن یک پا یا راه رفتن غیر طبیعی سگ میشود. این بیماری است که در هنگام تولد پیش می آید. سایش ناشی از در رفتگی کشکک می تواند باعث آرتروز یا ورم مفاصل که یک بیماری دژنراتیو مفصلی است، بشود. این بیماری دارای ۴ درجه متفاوت است، که در درجه اول ممکن است باعث لنگیدن گاه و بیگاه حیوان شود ودر درجات بالا میتواند منجر به عمل جراحی شود.
هیپوگلیسمی: هیپوگلیسمی یا کاهش قند خون، بیماری است که در تمامی سگهای نژادی بسیار کوچک دیده می شود. این بیماری در مراحل اولیه براحتی قابل درمان است، اما اگر درمان نشود ممکن است کشنده باشد. شناختن علائم و نشانه های این بیماری برای پرورش دهندگان و صاحبان سگهای بسیار کوچک خیلی مهم است زیرا این وضعیت ممکن است اغلب با هپاتیت ویروسی یا انسفالیت اشتباه تشخیص داده شود. توله سگ مبتلا به این بیماری بی حال و بی حس می شود و دچار لرزش میشود. در این وضعیت کمی عسل زیر زبانش بگذارید و بلافاصله به دامپزشک مراجعه کنید. اگر اجازه دهید که این وضعیت ادامه پیدا کنند او غش کرده سپس تشنج می کند و به کما میرود و نهایتا می میرد. حالت اضطرای زمانی است که ببینید پاپیلون شما می شلد و رنگ لثه وزبانش خاکستری مایل به آبی شده است. این بیماری در تول سگهای بسیار کوچک رخ میدهد، زیرا آنها ذخیره چربی کافی ندارند تا در زمان استرس و مواقع مورد نیاز گلوکز خونشان را تامین کند.
نای فرو رفته: کاملا مشخص نیست که این وضعیت چگونه اتفاق می افتد، اما استنشاق سریع هوا باعث می شود که نای پهن شده و ورود هوا به ریه با مشکل مواجه شود. این وضعیت ممکن است ارثی باشد. اختلال در ساختار شیمیایی حلقه های نای باعث میشود که سفتی خود را از دست بدهند و قادر به حفظ شکل دایره ای خود نباشند.
پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): یک اختلال دژنراتیو چشمی است که در آن طی یک فرآیند آهسته سگ گیرنده های نوری پشت چشم را از دست می دهد. این بیماری سالها قبل از اینکه سگ علائم از نابینایی را نشان دهد قابل تشخیص است. خوشبختانه سگها می توانند از حواس دیگرشان برای جبران نابینایی استفاده کنند و یک سگ کور می تواند یک زدگی کامل و شاد داشته باشد. پرورش دهندگان معتبر گواهی سلامت چشم سگ را سالانه دریافت می کنند.
گسترش فونتانل: در این بیماری توله سگ با یک قسمت نرم در بالای سرش متولد میشود. این نقطه نرم معمولا شبیه به کودکان خودش بسته می شود، اما در بعضی موارد بطور کامل بسته و سفت نمی شود. حتی یک ضربه تصادفی به نقطه نرم سر می تواند باعث مرگ توله سگ مبتلا شود.
 
مراقبت از نژاد پاپیلون | Papillon
پاپیلونها سگ های خانگی هستند که برای زندگی بیرون از منزل مناسب نیستند. آنها فعال هستند، با این حال از اینکه حیاطی داشته باشند که بتوانند در آن تند و سریع بدوند و دور خودشان بچرخند لذت می برند. در صورت در دسترس نبودن با بازی کردن در خانه و بالا و پایین پریدن روی مبلمان انرژی خود را تخلیه می کنند. آنها اغلب با عنوان بز کوهی توصیف می شوند، بنابراین خیلی شگفت زده نمی شوید اگر او را روی مبل آشپزخانه یا جاهای بلند ببینید.

سگهای بالغ به دو یا سه بار پیاده روی روزانه به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نیاز دارند واگر بتوانید این امکان را برایشان فراهم کنید بیشتر قدردانی خواهند کرد. برای توله سگها با پیاده روی دو یا سه بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شروع کنید و بتدریج زمان و مسافت آنرا افزایش دهید. توله سگ یا سگ بالغ فرقی ندارند اگر خسته شدند اجازه دهید که کمی بنشینند یا متوقف کنید.

اگرچه آنها با رشد کردن یک سگ کوچک قوی می شوند، اما توله پاپیلونها ضعیف هستند. آنها ممکن است براحتی با پریدن از روی مبلمان یا تخت دچار شکستگی شوند، بنابراین سعی کنید مانع از این کار شوید و به آنها آموزش کافی برای این کارها را بدهید.

اگر آنها را طبق یک برنامه ریزی منظم آموزش دهید، براحتی اهلی و رام میشوند. همیشه زمانی که صبح از خواب بیدار میشوند، بعد از هر وعده غذایی، بعد از چرت زدن، بعد از بازی کردن و بعد از نظافت و حمام و قبل از خواب شبانه حوستان به دفع ادرار آنها باشد.

فراتر از آموزش و خانگی شدن، جعبه آموزشی راهی برای اینکه مطمئن شوید پاپیلون شما وارد کارهایی که نباید نمی شود. مثل همه سگها، توله پاپیلونها هم می توانند خرابکاری کنند. این جعبه های آموزشی در سنین کم به آنها یاد می دهد که اگر زمانی برای حمل و نقل نیاز به این بود که در داخل یک محفظه باشند یا اگر در بیمارستان بستری شدند، چطور این مسئله را قبول کنند. هرگز پاپیلون را برای تمام روز در جعبه نگه ندارید. او زندانی نیست وفقط چند ساعت در روز باید در جعبه باشد، البته به جز وقت خواب شبانه. آنها سگهای مردمی هستند و این بدین معنی نیست که طول زندگی خود را درون یک جعبه و یا لانه قفل شده سپری کنند.

با استفاده از تکنیک تقویت مثبت مانند غذاهای تشویقی، ستایش و بازی به او آموزش دهید، با این کار شما بزودی دریافت خواهید کرد که هرچیزی که به او آموزش می دهید او توانایی یادگیریش را دارد.

 
تغذیه نژاد پاپیلون | Papillon
میزان توصیه شده روزانه: ۱/۴ تا ۱/۲ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم می شود.

مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

غذای زیاد دادن به پاپیلون کار آسانی است، اما او زانوهای ظریفی دارد و نباید اجازه دهید که چاق شود. غذای سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 
آراستن نژاد پاپیلون | Papillon  
پوشش سگ پاپیلون بلند، آویزان، خوب و ابریشمی است و هیچ لایه زیرینی ندارد. موهای روی سینه اش به شکل آبشار ریخته است. گوشهای پروانه ای شکلش با مو حاشیه دار شده است و درون آنها را موهای نسبتا بلندی ابریشمی پوشانده است. پشت پاهای عقبی و پاهای جلویی با پوششی پر مانند در حاشیه ها پوشیده شده است، یک حاشیه هم از موهای بلند روی قسمت ران وجود دارد.

پاپیلون همیشه چند رنگ است، سفید به همراه تکه هایی از هر رنگی. روی سر هر رنگی به غیر از سفید هر دو چشم را پوشش داده و از پشت وجلو بدون فاصله از گوشها به سمت چشمها کشیده شده است. پاپیلون ایده آل یک محدوده سفید براق دارد. بینی، دور چشمها و لبها سیاه هستند.

پوشش او مستعد ژولیدگی نیست اما برای توزیع چربی طبیعی پوست و حفظ سلامت پوست و مو باید او را یک یا دو بار در هفته شانه بزنید. پاپیلون بوی بدی نمی دهد، بنابراین فقط در صورت نیاز او را حمام کنید. ناخنهایش را دو یا سه بار در ماه کوتاه کنید. سگهای کوچک در معرض ابتلا به بیماری پریودنتال هستند، بنابراین از سنین پایین شروع به نظافت دهان و دندان او کنید. دندانهایش را برای جلوگیری از جرم گرفتگی دو یا سه بار در هفته مسواک بزنید، البته مسواک زدن هر روز بهتر است.

 
میزان سازگاری نژاد پاپیلون | Papillon با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
پاپیلونها عاشق بچه ها هستند، اما ترکیب یک سگ کوچک با یک کودک خردسال می تواند شروعی برای یک فاجعه باشد. پاپیلون ممکن است از دست یک کودک بپرد و موجب آسیب دیدگی اش شود و البته اگر بد رفتاری هم ببیند از دفاع از خودش دریغ نخواهد کرد. بسیاری از پرورش دهندگان توله سگهای این نژاد را به خانواده هایی که کودکان نوپا دارند از ترس آسیب دیگی سگ نمی فروشند.

قانونی بگذارید که بچه ها تنها زمانی می توانند پاپیلون را نگه دارند که روی زمین نشسته باشند. همیشه به کودکانتان در مورد رویکرد و تعاملشان با سگها و نوازش کردنشان آموزش دهید و همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. مهم نیست که چقدر رفتار آنها دوستانه باشد هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید. آنها می توانند با دیگر حیوانات خانگی ازجمله گربه ها سازگاری خوبی داشته باشند، بخصوص اگر از زمان توله بودن با آنها بزرگ شده باشند. پاپیلون نترس اغلب می خواهد در برابر سگهای بزرگتر از خودش ریاست کند که این موضوع ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

 
محل نگهداری نژاد پاپیلون | Papillon
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

مشاوره تلفنی دامپزشکی

مشاوره بیماری سگ گربه

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی