آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

نگهداری معرفی بیماری سگ پوینتر

 

سگ اشپیتز
اشپیتز یکی از نژادهای خیلی پرطرفدار و معروف در میان نژاد سگ ها هستش؛ این نژاد بطور کلی دارای فیزیک بدنی با جثه خیلی کوچک هستن. این نژاد با رنگ سفیدشون و ویژگی های رفتاری که نسبت به صاحب شون دارن، تونستن محبوبیت بسیار زیادی برای خودشون ایجاد کنن. تقریبا میشه گفت خیلی از ساکنین منازل کوچک شهرها، این نژاد رو برای نگهداری در منزل شون انتخاب می کنن.

سگ اشپیتز

از ویژگی های کلی نژاد سگ اشپیتز میشه به سرحال و سرزنده بودن اونا و همچنین شکل بدن‌شون توجه کرد؛ این نژاد دارای پوزه تیز و گوش های کوتاه هستن، وزن تقریبی نرهای این نژاد چیزی در حدود 10 تا 11 کیلوگرم هست و در مقابل این وزن در بین ماده هاشون چیزی حدود 17 تا 18 کیلو هستش.در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد این نژاد در اختیار شما قرار دهیم.

اشپیتز چه نوع سگیه؟
خیلی از سگایی که امروزه میشناسیم، اشپیتزن یا گونه ای از اشپیتز. احتمالا اگه بین گونه های مختلف سگ و انواع مختلفی از این گونه ها ، دنبال یه حیوون خونگی یا همراه مناسب برای خودتون و خانوادتون گشته باشین، این اسم به گوشتن خورده و خواستین بدونید که معنیش چیه و چه نوع سگیه و ارزش نگهداری به عنوان حیوون خونگی رو داره یا نه.

معرفی اشپیتز
اشپیتزها، گوشهای تیز و پوزه ی کشیده و پوشش ضخیمی دارن که معمولا روشون قسمت های سفیدرنگ داره. معمولا، دم شون تا حدی به سمت بالا و پشت خم شده.

کلمه ی اشپیتز، به نوبه خودش ، یه گونه از سگ نیست و حتی به گونه ی خاصی هم تعلق نداره. این کلمه بیشتر تعریف یه نوع از سگه  که یه شباهت کمی به گرگ ها دارن و گاهی این شباهت خیلی زیاده. آزمایش ژنتیکی که اخیرا از یه سری از این سگ ها گرفته شده، دی ان ای مشابه و تشابه نیاکانی به گرگ های وحشی داده و تصور میشه که این سگ ها از جفت گیری اتفاقی سگ های خونگی و وحشی با گرگ ها به وجود اومدن.

با اینکه محل دقیق به وجود اومدن اشپیتزها نامعلومه، محل ایجاد تعداد زیادی از سگ هایی که به نام اشپیتز میشناسیم رو به آسیای شرقی و منطقه ی قطبی ربط دادن. هرچند که اشپیتز یه کلمه ی آلمانیه و اخیرا خیلی از اشپیتزها توی آلمان پرورش داده شدن، یه سری از عوامل نشون میدن که این سگ ، بومی آلمان نیست.

معرفی نژاد سگ /Spitz/

انواع اشپیتز

 

 

معرفی بیماری سگ پوینتر

 


سگ هایی که زیر مجموعه ی دسته بندی اشپیتزها هستن، از گونه ها و گروه بندی های مختلف میان و هیچ کدوم همه ی ویژگی های یه اشپیتز رو ندارن. آزمایش های ژنتیکی و تحلیل های تاریخی دانشمندان و مسوولان مسائل مربوط به سگ ها در مورد اشپیتز، ما رو به تشخیص دقیق تر ارتباط ژنتیکی اشپیتزهای مختلف، نزدیک تر کرده و الآن یه لیست کلی و جهانی ایجاد شده که هنوز هم در حال کامل تر شدنه.

یه سری از سگ هایی که به نام اشپیتز شناخته می شن و تو دنیا به این عنوان خرید و فروش میشن، تو لیست زیر اومدن.

اکیتا اینو

هاسکی آلاسکایی

کلی کای آلاسکایی( Alaskan Klee Kai)

مالاموت آلاسکایی

آکیتای آمریکایی

سگ اسکیموی آمریکایی

الک هوند سیاه نروژی

سگ اسکیموی کانادایی

سگ چاو چاو

لایکای سیبری شرقی

یوروویژن

معرفی نژاد سگ /Spitz/

لفند فنلاندی

اشپیتز فنلاندی

اشپیتز آلمانی

سگ گرینلند

هوکایدو

شیپداگ آیسلندی

اشپیتز هندی

جامتوند

اشپیتز ژاپنی

کای کن

سگ خرسی کارلین

کیس هوند

کینتامانی

کیشو

سگ جیندو کره ای

هاسکی لابرادور

هردر لاپلند

هاسکی رودخانه مکنزی

نوربوتن استپس

نورسن اینوییت

بوهوند نروژی

الک هوند نروژی

معرفی نژاد سگ /Spitz/

 

لاندهوند نروژِی

نورونجی

پامرانین

پانگ سان

روسو-یوروپین لایکا

ساخالین هاسکی

سالیش وول

ساموید

شیپرک

سپالا اسلد سیبریایی

شتلند شیپ داگ

شیبا اینو

شیکوکو

هاسکی سیبریایی

لفند سوئدی

والهوند سوئدی

تاماسکان

بانکائو تایلندی

وولپینوی ایتالیایی

لایکای سیبری شرقی

 

همونطور که گفتیم، این لیست قطعی نیست و نبود یه سری از گونه ها، احتمال وجود اون سگ هایی رو که توی بریتانیا و جاهای دیگه به عنوان اشپیتز می شناسن رو توی گروه اشپیتزها، رد نمی کنه.

معرفی نژاد سگ /Spitz/

به همین صورت، گونه های ترکیبی از سگ های نام برده شده توی لیست هم یه گونه ای از اشپیتز به شمار میرن.ظاهر اشپیتزها خیلی متمایزه  و اندازه و ساختار و منشا یکسانی ندارن و وقتی با ویژگی های خاص این گونه آشنا میشین، شکل صورت، دم خم شده به سمت بالا و پوشش ضخیمش تو شناسایی یه اشپیتز براتون واضح تر میشه.

داشتن یه سگ اشپیتز
یکی از ویژگی های متمایز که همه ی اشپیتزها دارن ، پوشش ضخیم و با شکوه شونه که از دو لایه تشکیل شده. یه لایه ی بلند و زیبای رویی و یه لایه ی ضخیم و زبر و آزاردهنده ی زیری. سگی با همچنین پوششی ، نیاز به تمیزکاری دائمی داره تا در هم رفتن موهاش و مشکلات مربوط به اون جلوگیری بشه و شونه کشیدن خالی کافی نیست. شونه فقط لایه ی رویی رو مرتب می کنه و برای تمیزکاری تا سطح پوستش و از بین بردن هر گونه درهم رفتگی موها، نیاز به برس هست.

سگ های اشپیتز وفادار،کنجکاو و خوش اخلاقن و اصولا راحت تربیت می شن ولی مستعد بدخلقی هم هستن و باید دائم و با جدیت راهنماییشون کنین . خیلی از اشپیتزها از قدیم با طاقت و بنیه ی خوب برای کشیدن سورتمه و دویدن تو مسافت های طولانی تو شرایط آب و هوایی سرد و سخت پرورش داده شدن ؛ پس نیاز دارن که زیاد راه برن و فضای زیادی برای چرخیدن فعالیت های پرتحرک داشته باشن. اشپیتز ها ، به خصوص هاسکی های اشپیتز، همراهی برای دویدن هستن و اگه برای ورزش و تناسب اندام بدوید، پابه پاتون میان.

با این که هر کدوم از اشپیتزها هم مثل هر حیوون دیگه ای منحصربه فردن و ویژگی های اخلاقی خودشون رو دارن، اصولا با بچه ها و حیوونای خونگی دیگه خوب

مشاوره تلفنی دامپزشکی

مشاوره بیماری سگ گربه

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی