آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

مشاوره تلفنی بیماریهای سگ گربه ماهی پرندگان زینتی

دکتر آرش کاسب مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

مشاوره بیماریهای سگ گربه و حیوانات خانگی

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری

آموزش و مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

دکتر آرش کاسب
آموزش و مشاوره تلفنی بیماری های سگ گربه اسب پرندگان زینتی دام بزرگ مشاوره اجرا و ساخت دامداری
کارشناس ارشد مشاوره‏‎ای و درمانی دامپزشکی خدمات شبانه روزی مشاوره و درمانی دامپزشکی
مشاوره در مورد بیماریهای حیوانات خانگی سگ گربه پرندگان زینتی ماهیان زینتی دام و طیور و دام بزرگ بیش از 17 سال سابقه در زمینه کارشناس اماکن دامی سازمان نظام دامپزشکی کشور
مشاوره تلفنی دامپزشکی 09133688582

شسی شسی شسی شسییس

بایگانی

مشاوره تلفنی دامپزشکی بیماریهای سگ گربه پرندگان زینتی حیوانات خانگی

نگهداری معرفی بیماری سگ کین کورسو

 

کین کورسو جثه متوسط، هیکل تنومند و محکم، قدرتمند با عضلاتی کشیده دارد. این نژاد طول بدنش بلندتر از ارتفاع آن است. دارای سینه فراخ، عضلات پهن و عمیق می باشد. عرض عضلات باید تقریباً برابر با طول آنها باشد. عمق عضلات بیش از ۵۰% می باشد. بعلت داشتن بدن عضلانی، صورت کِین کورسو گرد و پر بنظر می رسد. مجرای بینی (پوزه) تقریباً صاف می باشد. لبهای بالا، فک پائین را پوشش می دهد. نقطه پیشانی کاملاً مشهود و پوزه را از جمجمه جدا کرده است. گردن قوسی ملایم دارد، بیضی شکل، عضلانی و بسیار قوی. بدن قدرتمند، عضلانی و متراکم دارد. نسبتا پوست زمخت، گردن بدون غبغب سر بدون چین و چروک، ناخنها تیره رنگ دارد و دارای موهای کوتاه براق، چسبیده و سخت است. در فصل زمستان پوشش بدن او ضخیم تر میشود. اندازه تار موها بین ۲ تا ۲.۵ سانتی متر می باشد و درقسمتهایی از گردن و دم این اندازه به ۳ سانتی متر نیز می رسد اما بدون موج. موهای روی پوزه بسیار کوتاه نهایتاً ۱ تا ۱.۵ سانتی متر می باشند. در رنگهای مشکی، طوسی، قهوه ای روشن و تیره، ترکیب طوسی و قهوه ای و ببری دیده می شود. بعضا دارای خال سفید بر روی سینه نوک انگشتان و برروی پوزه می باشد.

بسیار با وفا، مشتاق به جلب رضایت صاحب خود و در اطراف خانه آرام می باشد. کِین کورسو بسیار باهوش و بسیار آموزش پذیر است. فعال و خوش خلق. دیدبان و نگهبانی بی همتا است. کِین کورسو ایتالیانو با کودکان خانواده رفتاری مهربان دارد. مطیع و فرمانبردار بسیار با محبت نسبت به صاحب خود. آنها سگهایی مدافع ولی آرامند. کِین کورسو خلق و خویی ثابت دارد که او را تبدیل به دیدبان و نگهبانی عالی می کند. هرگز خانواده اش را ترک نمی کند. اگر در موقعیت خطرناکی قرار بگیرد به مهاجمی مدافع برای خانه، صاحب و قلمروش تبدیل خواهد شد. کن کورسو سگ جنگجو نسیت وبه عنوان سگ کار پرورش یافته است. جنگ سگ کن کورسو نیست که جنگ را با سایر سگها شروع کند اما هرگز به سایرین اجازه تهاجم نخواهد داد. کِین کورسو در صورتی که در تولگی به خوبی آموزش نبیند و یا خود را در مقام بالاتر از انسان (بحث آلفا پذیری) بداند نسبت به افرار ناآشنا و سایر سگها رفتاری تهاجمی پیدا می کند. باید به خوبی در تولگی آموزش ببیند، تا فرمانبردار و اجتماعی شود. اگر کِین کورسو صاحبی خونسرد، آرام و در عین حال محکم داشته باشد تا بایدها و نبایدها را به وی به خوبی آموزش دهد تبدیل به همراهی بسیار عالی خواهد شد. با افراد خانواده رفتاری فوق العاده دارد. کِین کورسو اگر آموزش صحیح دیده باشد در حضور صاحبش با غریبه ها تند برخورد نمی کند. باید به خوبی با تمام اعضای خانواده آشنا باشد. گوشهای کِین کورسو را از گذشته می بریدند تا در مبارزه با گرگها جهت محافظ از گله بهتر عمل کند (زیرا گوش بلند می تواند در هنگام جنگیدن توسط گرگ کنده شود). گوشهای کین کورسو نسبت به سایر قسمتهای بدن حساس ترند.

 
آمار حیاتی نژاد کن کورسو | Cane Corso
دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: ۵۸ تا ۶۹ سانتی متر

وزن: ۵۰ تا ۵۴ کیلو گرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

 
نکات برجسته نژاد کین کورسو | Cane Corso

 

 


موهای کوتاه کورسو در سایه سیاه و سفید است، در نور، تاریک و خاکستری. سایه های نور و تاریک حنایی و قرمز است. هر یک از این رنگ ها ممکن است یک الگوی راه راه باشد.
گوش کورسو ممکن است در هنگام جنگ کنده شود .
کورسو سگ کار که نیاز به مقدار زیادی از تحرک ذهنی و فیزیکی است.
کین کورسو سگ نمایشی نیست، اما آنها از همنشینی با ادم ها لذت میبرند.
کورسو "برای کسانی که سگ برای اولین بار میگیرند" خوب است. او نیاز به مقدار زیادی آموزش و ورزش دارد.
 
تاریخچه نژاد کین کورسو | Cane Corso
سگهای کین کورسو در ایتالیا پرورش داده شد و گفته می شود از سگ های جنگ روم بوده است. او نسبت به پسر عموی خود بولداگ آرامتر است و وابسته به شهر ناپل بولدوگ است .

کلمه "کورسو" ممکن است از "بازیکنان Cohors" به معنی محافظ آمده باشد و یا از "corsus، یک کلمه قدیمی ایتالیایی به معنی محکم و تنومند است، گرفته شده باشد.

زمانی که کشاورزی مکانیزه تر شد وکورسو رو به انقراض رفت، اما درسال ۱۹۷۰ کورسو دوباره پرورش یافت.

مردی به نام مایکل، کورسو رابه ایالات متحده در سال ۱۹۸۸ وارد کرد، در سال ۱۹۹۳ به رسمیت شناخته شد .

 
وزن و اندازه نژاد کین کورسو | Cane Corso
وزن در نرها: (۵۰-۴۵) کیلوگرم، درماده ها: (۴۵-۴۰) کیلوگرم.

قد در نرها: (۶۸-۶۴) سانتی متر، در ماده ها: (۶۴-۶۰) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد کین کورسو | Cane Corso
کین کورسو می تواند یک سگ خانواده بسیار عالی شود که حالت تهاجمی نداشته باشد، اما اگر درست اجتماعی نشود به سگ مهاجم و خطرناکی تبدیل می شود.

کن کورسو مطیع و با محبت نسبت به خانواده خود است، از جمله او باید از سنین پایین آموزش ببیند تا بخوبی اجتماعی شود.

کورسو بسیار با هوش است و غریزه ریاست طلبی دارد. او شما را تست میکند تا ببینید تا چه حد او می تواند ریاست کند. این مهم است که او قوانین را از همان ابتدا بداند و اطاعت کند.

کین کورسو به لحن صدا بسیار حساس است و به خوبی به ستایش و پاداش پاسخ میدهد. باید آموزش آرام و بدور از هر گونه عصبانیت و هیاهویی باشد.

اگر اجازه دهید کورسو مدتی تنها بماند به اعتماد به نفس حیوان کمک میکند .

مانند هر سگ، کورسو نیاز به اجتماعی شدن در تولگی – قرار گرفتن در معرض بسیاری از افراد مختلف، مناظر، صداها و تجارب – دارد . اجتماعی شدن کمک می کند تا به یک سگ خوب، نترس از غریبه ها، کودکان، حیوانات دیگرتبدیل شود.

با توجه به استاندارد نژاد ایتالیایی، کورسو باید فقط در هنگام تهدید واقعی واکنش نشان دهد.

 
مشکلات و سلامتی نژاد کین کورسو | Cane Corso
به طور کلی سالم است، اما مانند همه نژاد، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری است.

کین کورسو می تواند مستعد ابتلا به دیسپلازی مفصل ران، اختلالات پلک مانند آنتروپیون، اکتروپیون و چشم گیلاس؛ demodectic بیماری جرب، که می تواند ارثی باشد و نفخ.

 
مراقبت از نژاد کین کورسو | Cane Corso
این نژاد کار نیاز به مقدار زیادی فعالیت بدنی دارد یک پیاده روی سریع صبح و عصر، هر روز. اگر شما دوچرخه سواری را دوست دارید، یک همراه خوب برای شما در دوچرخه سواری است.

 سیستم عضلانی کین کورسو به طور کامل تا ۱۸ ماهگی رشد میکند، بنابراین تا این سن باید پیاده روی های کوتاه و کند تری داشته باشد برای کمک به سوزاندن انرژی توله کین کورسو .

برای تحریک روانی، بهتر است کین کورسو را با یک کار( گله داری ) یا ورزش سرگرم کنید، با این روش ترفندهای یادگیری، تمرین مهارت های اطاعت، را به او آموزش دهید صرف حداقل ۲۰ دقیقه در روز برای این نوع فعالیت ها کافی است.

کین کورسو نیاز به یک حیاط محصور شده برای انجام فعالیت دارد. کین کورسو بدلیل جثه بزرگ هزینه های بیشتری نسبت به سگ های کوچک دارد مثلا برای عقیم کردن، یا اگر سگ نیاز به جراحی داشته باشد و غیره .

 
تغذیه نژاد کین کورسو | Cane Corso
مقدار توصیه شده روزانه: ۴ تا ۵ پیمانه مواد غذایی خشک با کیفیت بالا، در روز میباشد.

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او دارد. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمئن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید. اول به سگ خود نگاه کنید شما باید قادر به دیدن کمر او باشید. دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید. شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد .

 
آراستن نژاد کین کورسو | Cane Corso
کورسو موهای کوتاه، محکم با یک زیر لایه روشن دارد. می توان آن را به رنگ های سیاه و سفید، خاکستری، قرمز و یا حنایی دید. ریزش موی زیاد دو بار در سال دارد .

اگر شما قصد استحمام کورسو خود را به صورت منظم دارید، او را باید در سنین پایین عادت دهید. استحمام هفته ایی یک بار پیشنهاد میشود .

نژاد کین کورسو به مسواک زدن دو یا سه بار در هفته نیاز دارد برای جلو گیری از رشد باکتری های دهان. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان پیشنهاد می شود.

ناخن او را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، آنها بیش از حد بلند است. ناخن پا سگ رگ های خونی دارد و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه کنید باعث خونریزی می شوید.

گوش او را باید هفته ای یک بار برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند باعث عفونت شود چک کنید. گوش اورا با یک پنبه توپی شکل مرطوب با ph ملایم تمیز کنید .

شما باید زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی یا التهاب بر روی پوست را بررسی کنید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک شود که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان بوی بدی ندهد.

 
میزان سازگاری نژاد کین کورسو | Cane Corso با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
نژاد کین کورسو اگر به درستی آموزش دیده و اجتماعی شود، به یک کورسو دوست داشتنی و محفاظ کودکان تبدیل می شود .

کودکان باید چگونگی رفتار با سگ را آموزش ببینند نظارت بر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال باید صورت بگیرد تا مانع هر گونه گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم شوید .

کورسو ممکن است همراه با سگ های دیگرو گربه به عنوان طعمه رفتار کند و آنها را بکشد. کورسو باید از سنین پایین یاد بگیرند که در حضور دیگر سگ ها آرام باشد. اگر شما یک سگ دوم میخواهید بگیرید، از هر نژادی، بهتر است جنس مخالف باشد.

 
محل نگهداری نژاد کین کورسو | Cane Corso
برای نگهداری در آپارتمان مناسب است اگر به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد. اگر در حیاط نگهداری می شود باید سایه بانی داشته باشد.

 نیاز به فعالیت بدنی زیاد دارد. همراه خوبی برای دویدن است که باید هر چند روز آنرا برای پیاده روی طولانی ببرید.

مشاوره تلفنی دامپزشکی

مشاوره بیماری سگ گربه

 

مشاوره تلفنی دامپزشکی

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی